Średnia wartość pojedynczej transakcji Bitcoin wzrosła, ostatnio osiągając ponad 129.000 dolarów – najwyższy poziom od ponad roku.

W skrócie
Średnia wartość transakcji Bitcoina osiągnęła poziom nienotowany od ponad roku, osiągając poziom 129.000 dolarów 17 września.
Adresy wysyłania i odbierania Bitcoin zostały również na stałym poziomie od końca sierpnia.
Bitcoin ma życie w lewo w nim, jeszcze.

W miarę jak run byka trwa, średnia wartość transakcji Bitcoin jest na najwyższym poziomie od ponad roku, a aktywne adresy utrzymują się na poziomie zbliżonym do wszechczasów.

Średnia wartość Bitcoinów wysłanych w pojedynczej transakcji osiągnęła najwyższy poziom od ponad roku, osiągając szczyt w wysokości ponad 129.000 dolarów 17 września, według BitInfoCharts dostawcy danych blockchain.

Ostatnim razem średnia wartość transakcji Bitcoina wzrosła powyżej 121 000 dolarów w sierpniu 2019 roku, kiedy to jedna lub kilka ogromnych transakcji zepchnęło ją średnio do ponad 812 000 dolarów. I to była anomalia; średni koszt transakcji Bitcoin nie był tak wysoki od końca 2017 roku, kiedy to cena Bitcoin uderzył w jego wszech czasów wysoka cena nieco poniżej 20.000 dolarów.

Ostatni wzrost jest oznaką trwałej, zwiększonej aktywności na łańcuchu blokowym Bitcoinów. Coinciding z tym, inne sieci kryptograficzne widzą swoje własne rekordowe działania.

Gwałtowny wzrost aktywności

Liczba aktywnych adresów Bitcoinów, tj. liczba unikalnych adresów wysyłających i odbierających transakcje każdego dnia, jest również na najwyższym poziomie od końca 2017 roku. Aktywne adresy mają średnio około 850.000 transakcji dziennie od ostatniego tygodnia sierpnia.

Pod koniec 2017 roku, kiedy Bitcoin osiągnął swoją wszechobecną wysoką cenę, dzienne aktywne adresy Bitcoinów wynosiły średnio blisko 1 miliona.

Handel Bitcoinami na wzrost

Aplikacje DeFi oparte na etereum, zdecentralizowane wersje usług finansowych, takie jak dostawcy pożyczek i oprocentowanych produktów wspieranych przez crypto, przyciągnęły wiele uwagi w ekosystemie crypto w 2020 r., ale Bitcoin nie pozostał w tyle.

Handel kontraktami terminowymi Bitcoin osiągnął rekordowy poziom na niektórych giełdach, a liczba bankomatów Bitcoin zainstalowanych na całym świecie przekroczyła ostatnio 10.000.

DeFi może być kradzież show, ale statystyki sieci Bitcoin ujawniają, że oryginalne aktywa kryptograficzne prawdopodobnie nie zostaną pozostawione w tyle.

By admin